ارز دیجیتال

بیت کوین گلد(Bitcoin Gold)، انشعاب جدید بیت کوین درحال ظهور است

تنها بعد از گذشت 9 هفته از فورک بیت‌کوین کش، ما درباره انشعاب دیگری از بیت کوین( بیت کوین گلد) گفت و گو خواهیم کرد که در چند روز آینده اتفاق خواهد افتاد. در این مقاله، همه چیزهایی را که لازم دارید در مورد فورک جدید بیت کوین و چگونگی ایجاد آن بدانید و از آن برای اضافه شدن سکه های خود بهره گیری کنید وجود دارد. با اِرن وان سِکِند همراه باشید.

در ابتدا باید توجه کرد که منظور از اضافه شدن سکه ها به معنای چند برابر شدن ارزش سهام نیست، چون پس از یک فورک و انشعاب جدید از بیت کوین، ارزش هر دو نسخه سکه (بیت کوین و بیت کوین گلد) بر اساس تمایلات و تقاضای مصرف کنندگان در بازار تعیین می شود. بنابراین با توجه به این نکته، شروع کنیم:

فورک جدید بیت کوین- بیت کوین گلد (BTG)

بیت کوین گلد ارز دیجیتالی جدید و یک انشعاب از بیت کوین اصلی است که توسط Satoshi Nakamoto در سال 2009 اختراع شده است. انجمن بیت کوین گلد، BTG را به صورت زیر تعریف می کند:

بیت کوین گلد یک انشعاب “فعال شده توسط انجمن” از بیت کوین است تا استخراج غیرمتمرکز را مجدداً ایجاد کند.

درحال حاضر اطلاعات کمی درمورد دانش فنی این فورک وجود دارد، زیرا وبسایت آنها در حال توسعه میباشد.

چه کسی این کار را انجام می دهد و چه زمانی این اتفاق می افتد؟

پروژه Bitcoin Gold توسط برخی از توسعه دهندگان و استخراج کنندگان انجام می‌شود که رئیس آنها Jack Liao مدیر عامل شرکت تولیدی تجهیزات استخراج در هنگ کنگ با نام LightningAsic می‌باشد.

توسعه دهنده ی اصلی بیت کوین گلد، شخصی با نام مستعار h4x3rotab است و ادعا می کند که:

بیت کوین گلد همچنین یک بلاک چین واقعی برای آزمایش آپدیت های بیت کوین است.

باتوجه به وبسایت رسمی آنها، هنوز زمان دقیقی برای فورک مشخص نشده است، با این حال در خبرها تاریخ 25 اکتبر برای آن ذکر شده است.

چرا این فورک اتفاق می افتد؟

این فورک، که توسط یک گروه در حال انجام است بدون اینکه هیچ نظرخواهی یا اجماعی برای آن در سطح گسترده انجام شده باشد. در درجه اول این تصمیم توسط چند نفر گرفته شده بود که بر این باور بودند سیستم استخراج بیت کوین از حالت غیرمتمرکز خارج شده است و بصورت متمرکز درآمده است و توسط تعدادی از شرکت های استخراج کننده به انحصار درآمده است. همچنین آنها اعتقاد دارند که استخراج کنندگان ASIC یک مانع بزرگ بر سر راه کاربران معمولی و استخراج کنندگانی مانند من و شما هستند. اما اکنون حمایت کنندگان این فورک میخواهند این رویه را تغییر دهند و غیرمتمرکز بودن این فرایند را بیشتر کنند.

چگونه حمایت کنندگان BTG می خواهند مشکل متمرکز بودن را تغییر دهند؟

حامیان بیت کوین گلد تصمیم گرفتند با انشعاب بیت کوین در 25 اکتبر، و با تغییر پروتکل اصلی آن، این مشکل را حل کنند. به طور خاص، برای مبارزه با متمرکز بودن استخراج، توسعه دهندگان BTG ،الگوریتم استخراج متفاوتی را با نام Equihash به طور کامل اجرا می کنند که نسبت به تراشه های ASIC مقاوم خواهد بود. اینکار باعث می‌شود که دیگر دستگاه های استخراج ASIC برای استخراج Bitcoin Gold لازم نباشند، زیرا با پیاده سازی Equihash، بیت کوین گلد بسادگی با استفاده از GPU (دستگاه های گرافیکی) قابل استخراج باشد. لازم بذکر است که اکنون بیت کوین از الگوریتم استخراج SHA-256 استفاده می‌کند.

دستورالعمل دیگر آنها طبق ادعای خودشان، حفظ بیت کوین دربرابر اتفاقاتی است که ممکن است در آینده ایجاد شود. همچنین بنظر میرسد که آنها میخواهند با ارزهای دیجیتالی دیگری که توسط GPU قابل استخراج هستند رقابت کنند، مانند Zcash ، Ethereum و Monero. علاوه براین بنظر میرسد با حرکت اتریوم بسمت الگوریتم POS ، این یک حرکت هوشمندانه برای برند بیت کوین میباشد، چون بعد از آن استخراج کنندگان اتریوم باید در آینده به سمت BTG ، Zcash یا دیگر ارزهای دیجیتالی قابل استخراج با GPU روی بیاورند.

اما آنها می دانند که آنها با بیت کوین و بیت کوین کش رقابت نمی کنند، همانطور که توسط توسعه دهنده اصلی آنها بیان شده است.

ویژگی های Bitcoin Gold

  • BTG بر اساس Equihash خواهد بود بنابراین با GPU قابل استخراج خواهد بود.
  • BTG نقش یک محافظ خودی را بازی میکند، زیرا این یک شاخه مستقیم بیت کوین است.
  • BTG دارای یک سختی متغیر است که در هر بلوک تغییر خواهد کرد. (چیز خوبی برای استخراج کنندگان با GPU )
  • و به نظر می رسد BTG یک مخزنی از سکه های پیش ساخته شده ، برای 16000 بلوک داشته باشد.

به غیر از اینها، هیچ تغییری مانند تنظیم اندازه بلوکها وجود نخواهد داشت.

همچنین اعلام شده است که با آزاد نگه داشتن بیت کوین در تاریخ 25 اکتبر، در تاریخ یکم نوامبر BTG به حساب شما اضافه خواهد شد.

آینده Bitcoin Gold

آینده BTG هنوز روشن نیست. اما اگر فورک اتفاق بیافتد، BTG احتمالا دارای ارزش بازار است و مطمئنا برخی از قدرت Hash را از استخراج کنندگان GPU می رباید. از سوی دیگر، نیاز به سایت های مبادله و کیف پول برای حمایت از BTG میباشد؛ در غیر این صورت، هر مقداری از آن را به سختی می‌توان پیدا کرد.

منبع
coinsutra

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن