ارز دیجیتال

جمهوری آبخازیا، ارز دیجیتالی ملی خود را بزودی منتشر می‌کند

جمهوری آبخازیا (که تاکنون برسمیت شناخته نشده است)، در حال انتشار ارز دیجیتال خود است و توانایی این را دارد که طی چندین سال پول معمول خود را کنار بگذارد. با اِرن وان سِکِند همراه باشید.

آبخاز یا آبخازستان کشوری کمتر شناخته شده، (که قبلا بخشی از گرجستان در شوروی سابق بود)، سرزمینی است واقع در غرب قفقاز و کرانه شرقی دریای سیاه که حدود ۲۴۲ هزار نفر جمعیت دارد و بیشترشان تابعیت روسی دارند. روسیه تنها کشوری است که جمهوری آبخازیا را به رسمیت می‌شناسد. پایتخت این کشور، بندر سوخومی است که در ساحل دریای سیاه واقع است.

با این حال هفته گذشته، “Adgur Ardzinba”، وزیر اقتصاد آبخازیا، به لطف بلاک چین و ادامه حمایت های روسیه، برنامه های بلندپروازانه خود را در یک کنفرانس در مسکو تایید کرد.

آبخازیا، که به شدت به منابع مالی روسیه وابسته است، به دنبال استفاده از ارزدیجیتالی خود با نام “سکه جمهوری آبخازیا” (ARC)، برای کمک به سرمایه گذاری و ارائه شفافیت در عملیات مالی شهری است. طبق گزارش ارائه شده در مسکو، هزینه این کار حدود 1 میلیارد دلار برآورد شده است. Evgeniy Galiakhmetov که در نشست مسکو صحبت میکرد به مخاطبان گفت:

“این یک پروژه جدی است که می تواند به طور کامل صنعت [محلی] را تغییر دهد”

 “شما واقعا قادر خواهید بود در رشد کشور شرکت کنید. پروژه های زیربنایی را بسازید، با استفاده از ارزهای دیجیتال، محصولات و خدمات را دریافت و پرداخت کنید. “

به نقل از کوین تلگراف، همچنین جمهوری ترنس نیستریا (Transnistria) که منطقه ای جداطلب در مولداوی است، برنامه ای برای توسعه استخراج بیت‌کوین با کمک مالی مشابه داشته است.

مقامات جدایی طلب در شرق اوکراین نیز به طور مشابه به دنبال استفاده از Blockchain در سطح دولتی برای دور زدن مقررات اداری و فشار بین المللی هستند.

رویدادهایی اختصاصی مانند کنفرانس بلاک چین، به منظور بالا بردن آگاهی مقامات محلی و مقامات روسی طرح ریزی شده بود.

منبع
cointelegraph
برچسب ها

4 دیدگاه

 1. مي خواستم بدونم ايا اين سيستم بالا اومده يا هنوز نه
  اگه مي شه در مورد اين سيستم بيشتر توضيح بدين ممنون مي شم 😊

    1. فعلا که خبری نیست
     لینکی که دادید مربوط به فروش اولیه یک ارزدیجیتالی میشه (همچون صدها ارز دیگه که عین قارچ در حال رشد هستن) که چند وقت دیگه راه اندازی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن