ارز دیجیتال

روبل دیجیتالی(CryptoRuble)، ارز دیجیتال رسمی روسیه

بر اساس منابع خبری محلی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، رسما اعلام کرده است که روسیه ارز دیجیتالی خود “CryptoRuble ” را در یک جلسه در بسته در مسکو صادر خواهد کرد. این خبر از طریق وزیر ارتباطات، نیکولای نیکیفروف منتشر شد.

به گفته مقامات، ارز دیجیتالی دولتی صادر شده را نمی توان استخراج کرد و تنها توسط مقامات، صادر، کنترل و حفظ خواهد شد. روبل دیجیتالی (CryptoRuble) می تواند در هر زمان برای هر روبل اصلی مبادله شود، اما اگر دارنده نتواند توضیح دهد که CryptoRuble های آن از کجا آمده است، مالیات 13 درصدی اعمال خواهد شد. همان مالیات نیز بر هر تفاوت درآمد بین قیمت خرید توکن و قیمت فروش آن اعمال خواهد شد.
نیکیفروف عنوان کرد: “من با اطمینان اعلام می کنم که CryptoRuble را به یک دلیل ساده اجرا می‌کنیم: اگر ما این کار را نکنیم، پس از 2 ماه همسایگان ما در EurAsEC آن را انجام خواهند داد.”
EurAsEC انجمن اقتصادی اوراسیا شامل کشورهای بلاروس، قزاقزستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان

پذیرش یا عدم پذیرش
در حالی که اعلامیه به معنای آن است که روسیه به دنیای ارزهای دیجیتال وارد خواهد شد، این به هیچ وجه تایید یا قانونی سازی بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتال غیر متمرکز نیست. برعکس، پوتین اخیرا خواستار ممنوعیت کامل کریپتوکورنسی های موجود در روسیه شده است.
بیانیه پوتین به نظر می رسد ظاهرا با نظرات قبلی دیگر وزیران و همچنین جلسات اخیر پوتین با بوترین و دیگران، در تضاد است. اکنون، با انتشار CryptoRuble، تضاد ظاهری روشن شده است.

از طريق
earn1sec
منبع
cointelegraph

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن